CES 2018 – Autonomiczny samochód od Mercedes-a!

mercedes autonomicznyCo zaprezentowały rynek samochodowy na CES

Wiele nowych firm związanych z rynkiem samochodowym pokazało swoje pierwsze pojazdy, ale nie tylko nowe marki mają na to wyłączność. Mercedes idzie wraz z nowymi technologiami i tak jak kiedyś Tesla tak i oni pokazuje swój pierwszy model autonomicznego auta!

Firma zaprezentowała sposób w jaki sposób samochód „widzi” to co dzieje się na drodze i wokół niej.

Jak samochód uczy się drogi?

Autonomiczny Mercedes uczył się różnych dróg w różnych krajach w różnych kontynentach przez 5 miesięcy. Na każdą minute jazdy pojazd zbierał 12 GB danych. Używają do tego wiele ciekawych technologi, a są to czujniki ultradźwiękowe, system radarowy umieszczony za maską przednią, kamery zewnętrzne obserwujące tył, przód i boki oraz kamera obserwująca kierowce dzięki czemu uczy się zachowań człowieka.

komputer zapisujące dane Mercedes-a

Mercedes nie jest sam w tym projekcie.

Firma wiedziała że nie da sobie rady z uzyskaniem danych odnośnie wszystkich dróg na świecie, dlatego zaczeła współpracować z here maps.

A to ciekawe!

Mercedes wymyślił dobrą sztuczkę by na wzór zachowań człowieka pokazać komuś że widzimy go na drodze i pasach. Reflektor samochodu to tak naprawdę projektor który może komunikowac się nie tylko z nami ale również i z innymi autonomicznymi samochodami by ulepszyć ruch na drodze.

komunikacja z ludźmi

Jeśli ci się podobało lub nie – komentuj, udostępniaj dla zasięgów.
Polub nas na facebook’u by być na bieżąco.

 

Zobacz ostatni wpis z seri Newsy tygodnia tym razem newsy o Nintendo Switch.

Newsy tygodnia #15 – Switchowy Specjal