Battlefield V

Battlefield V – nowa produkcja EA w świecie WW2 zdeklasuje COD:WW2

Informacje z ostatniego tygodnia zaczynają łączyć się w jedną całość. Battlefield V powstanie! Wiele informacji informuje o świecie przedstawionym!

Battlefield powraca do drugowojennych korzeni. Te informacje donosi nam serwis GamesBeat. DICE realizuje plan nakreślony już kilka lat temu, gdy studio zdało sobie sprawę z tego, że popularna seria musi odpocząć od współczesnych konfliktów zbrojnych, które znamy z BF3 i BF4. Projekt określany jako Battlefield 2 został w ostatnim czasie przemianowany na Battlefield V. Wszystko to dzięki wyciekowi lub grafice fanowskiej przedstawiającej ekran startowy nowego BF’a.

Seria Battlefield już dawno nie przedstawiała historii związanych z największym konfliktem w dziejach ludzkości. Ostatnie znane produkcje z tematyką drugiej wojny światowej, to Battlefield 1943 debiutował z roku 2009 i Battlefield 1942 z 2002. Wspomniany powrót do korzeni jest wynikiem sukcesu wydanego w 2016 roku Battlefielda 1. Przetestowało go ponad 25 milionów graczy, a jego sprzedaż była szybsza, niż sprzedaż nowoczesnego Battlefield 4. EA patrzy, także na osiągnięcia najgroźniejszego konkurenta. Wielkie echo o Call of Duty: WWII to dowód na to, że gracze bardzo interesują się II wojną światową.

Nie zobaczymy loot boxów 🙂

Popularny serwis internetowy Kotaku, przekonuje, że Battlefield V nie będzie zawierał skrzynek z lootem. Taką informację uzyskali podobno od osoby pracującej przy grze. Nieoficjalne stanowisko DICE, które przedstawił ten pracownik mówi że studio nie zamierza tworzyć rzeczy nawiązujących do modelu pay-to-win. Z ust tajemniczego informatora podobno padło:

Nie lekceważymy kontrowersji związanych z loot boksami.

Twórcy Battlefronta II ponoć obawiają się konsekwencji, jakie wywoła zaangażowanie polityków w wewnętrzne sprawy branży. Zobaczymy pewnie w grze elementy kosmetyczne, niemające większego wpływu na rozgrywkę, patrząc na możliwość powrotu do polityki finansowej znanej z BF1. Wszystko to pod pretekstem działania zgodnie z prawem.

Rozmówcy serwisu Kotaku mają także nadzieję, że ostatecznie uda się uniknąć błędów popełnionych w produkcji i wydawaniu Battlefront II.

Grywalną wersję BF zobaczymy w czerwcu!

Na oficjalnym poście EA w EA News zapowiedziano prezentację nowej produkcji z serii Battlefield, a także nowego Anthem’a oraz dodatki do Sims 4. Wszystko to odbędzie się w Hollywood Palladium między 9-11 czerwca na konferencji zwanej EA Play. Po więcej informacji na temat EA Play polecam udać się do oficjalnego źródła w hiperłączu.


Jeśli ci się podobało lub nie – komentuj, udostępniaj dla zasięgów.
Polub nas na facebook’u, by być na bieżąco.

Polecamy także zobaczyć nasz poprzedni post – Galaxy Tab S4 w bazie benmarków.