Netlix Serial: Wiedźmin

Znamy już wszystkich bohaterów – Wiedźmin: Netflix Serial

Przez ostanie swoje twitty pani Hissrich zdradziła, kto może pojawić się na ekranie netflix’owych użytkowników, opisując charakterystykę każdej z postaci które pojawią się w serialu Wiedźmin.

Przedwczoraj ogłosiliśmy w naszym artykule, że wstępna wersja scenariusza pierwszego odcinka serialu jest gotowa. Choć Andrzej Sapkowski nie bierze aktywnego udziału w pracach, to Lauren S. Hissrich, showrunnerka przedsięwzięcia, wydaje się rozumieć specyfikę uniwersum. Na jej Twitterze od kilku dni pojawiają się wpisy będące w istocie krótkimi charakterystykami postaci dramatu.

Oddajmy głos samej Hissrich:

Tak wygląda poręczna przetłumaczona na język polski lista postaci z Wiedźmina.

GERALT:
Stoicki.
Ostrożny.
Zrównoważony.
Zawzięty.
Delikatny i w głębi serca wrażliwy, ale nie ujawni tej wrażliwości być może aż do końca, a nawet wtedy będzie to zaledwie sugestia.

YENNEFER:
Płomienna.
Dumna.
Przebiegła.
Wewnętrznie sprzeczna.
Stara się wypełnić wielką dziurę, którą w jej sercu powinna zajmować rodzina, choć nienawidzi tej myśli i przysięga, że jest jej dobrze samej. Wcale nie jest. Kochamy ją zarówno za bycie niezależną jak i wrażliwą.


TRISS MERIGOLD:

Dzielna.
Idealistka.
Zakompleksiona.
Skonfliktowana.
Młoda i naiwna, pozbawiona pewności siebie cechującej czarodziejki, co oznacza że łatwo nią manipulować. Kiedy w końcu upora się z problemami,  ma szansę być kochaną jako ona sama, a nie jako trzecie koło u wozu z Yen.


CIRI:

Odporna.
Nieustępliwa.
Harda.
Rozwija się.
Zmieni świat i co do cholery ma robić, jeśli nie być przestraszoną lecz śmiałą i uczyć się, i adaptować, i znaleźć rodzinę, która byłaby przy niej niezależnie od sytuacji. I może, ale tylko może, nauczyłaby ją, czym jest miłość.


PŁOTKA:

Dama.
Wierna.
Obdarzona silną intuicją.
Zrównoważona.
Bardzo wkurzona tą grą, bo nie możemy udawać, że wszystkie Płotki są takie same, więc chciałaby jakiegoś indywidualizmu i uznania swych indywidualnych zasług, a nie bycia wciskaną do jednego wora przez ludzi ostentacyjnie dyskryminujących konie.

Poza mistrzami pierwszego planu, pojawią się także bohaterowie poboczni, tacy jak:

JASKIER:
Ekstrawagancki.
Arogancki.
Nie umie trzymać języka za zębami.
Lojalny.
Chowa się za przykrywką idioty, podczas gdy w rzeczywistości jest opiekunem Geralta (nawet jeśli przesadza prezentuje swój własny heroizm) i prawd o świecie. Znaczy to tyle, że jest dalece ważniejszy, niż przypuszczamy…


CAHIR:

Skonfliktowany.
Charyzmatyczny.
Trapiony wewnętrznymi demonami.
Ma czyste serce.
Pomimo młodego wieku jest jak relikt z prostszych czasów, w których rycerze w lśniących zbrojach zawsze zdobywali dziewczynę. Teraz, w obliczu surowej rzeczywistości, musi nauczyć się, czym właściwie jest heroizm i jak być odważnym dla innych.


REGIS:

Elokwentny.
Skryty.
Światowy.
Trapiony przez wewnętrzne demony.
Najgorszy z najgorszych, który przekształca się w najlepszego z najlepszych (lub przynajmniej dąży do tego, by nim być). To niesamowita przygoda oglądać jak zły, uzależniony potwór staje się w kompanii ucieleśnieniem człowieczeństwa.


VILGEFORTZ:

Najemnik.
Konspirator.
Głodny władzy.
Bezwzględny.
Przystojny, co jest istotne, bo (jak twierdzi Geralt: „po człowieku, który tak wygląda, można spodziewać się wszystkiego”) jest esencją zła skrytego za pięknem, co czyni go bardzo, bardzo niebezpiecznym.


EMHYR:

Imperialistyczny.
Bezwzględny.
Monarszy.
Kryje swe prawdziwe intencje.
Przede wszystkim to człowiek, który przetrwał, spędzając większość życia na ucieczce i udawaniu, nie dziwi więc, że pragnie władzy. Bo co gwarantuje większą stabilność niż bycie na szczycie? (I co jest lepszego od złoczyńcy, którego się w pewnym sensie rozumie?).


MILVA:

Zuchwała.
Dzika.
Pojednawcza.
Ma zdrowy rozsądek.
Esencja zawartych w powieściach odcieni szarości, a także uosobienie nieodwzajemnionej miłości i niewiarygodnej siły, a także umiejętności zabijania, a także zdolności podjęcia krucjaty, której celem jest pokój, a także, a także, a także…


LEO BONHART:

Sadysta.
Upiorny.
Bezwzględnie skuteczny.
Hedonista.
Jego głębia kryje się w braku głębi, bo choć wciąż poszukujemy w nim motywacji lub odkupienia, w rzeczywistości wcale ich tam nie ma. Jest w nim wyłącznie zimna, brutalna dusza, która pragnie stać się jeszcze zimniejsza. Czy jest coś bardziej przerażającego?


BORCH TRZY KAWKI/VILLENTRETENMERTH:

Spostrzegawczy.
Opiekuńczy.
Miłosierny.
Najpiękniejszy.
Obserwator/filozof/poszukiwacz wolności. Oznacza to, że nie zabija dlatego, że może, lecz raczej pragnie zrozumieć, dlaczego inni chcą zabić jego – a to jest najważniejsze.

Miejmy nadzieję że coraz więcej takich informacji pojawiać się będzie w najbliższym czasie. Może już niedługo ujrzymy także pierwszy zwiastun serialu.

Jeśli ci się podobało lub nie – komentuj, udostępniaj dla zasięgów.
Polub nas na facebook’u, by być na bieżąco.