CES 2018 – Pendrive o pojemoność 1 terabajt-a od Western Digital !

WD 1 tb pendrive

Najmniejszy na świecie pendrive o pojemności 1 TB to zdecydowanie najgorętsza premiera firmy Western Digital na targach CES 2018. Producent, do którego należą takie marki jak WD czy SanDisk, pokazał jednak dużo więcej interesujących magazynów danych.

Chociaż pendrive’y nie są raczej urządzeniami, które wzbudzałyby ekscytację wśród fanów nowinek technologicznych, tym razem jest inaczej a to za sprawą najnowszej premiery firmy WD. Zwykle w takich wojnach podjazdowych firmy skupiają się na suchych parametrach technicznych.

Tak jak w świecie smartfonów klienci są mamieni taktowaniem procesora i megapikseli, tak w przypadku pendrive’ów podstawowym parametrem jest pojemność. Sandisk postanowił jednak pokazać w Las Vegas na targach CES 2018 najnowszy model pendrive’a, który wyróżnia się czymś innym, niż pojemnością.

Co więcej wiemy z targów CES.

Oprócz pendrive’ów firma Western Digital zaprezentowała również dyski przenośne: superszybki i trwały (jak zapewnia producent) SanDisk Extreme Portable SSD oraz obsługujący łączność bezprzewodową, wyposażony w czytnik kart pamięci. Postawienie na SSD przekłada się na lepsze transfery, ale też większą wytrzymałość (choć przy okazji także zdecydowanie wyższą cenę).