Fuchsia OS

Fuchsia OS – koncept systemu mobilnego, który zobaczysz w przeglądarce

Ostatnio nad nowym, mobilnym systemem operacyjnym alternatywnym dla Androida pracuje firma Google. Fuchsia OS, bo tak nazywa się nowy koncepcyjny system, dostępny jest do sprawdzenia w naszej przeglądarce. Teraz w demku każdy może zobaczyć jego wstępny wygląd. Nie ma tam zbyt wielu działających funkcji, aczkolwiek jest to pierwszy raz, kiedy publicznie zobaczyć możemy nowy i tajemniczy system operacyjny Google.

Fuchsia OS

Nad projektem Fuchsia Google pracuje już od prawie dwóch lat. W grudniu zeszłego roku firma zaczęła testować to oprogramowanie na Pixelbookach. Od tego momentu jednak o nowym systemie nie było zbyt wielu nowych informacji. Wszystko to trwało do czasu kiedy udostępniono demo. Teraz każdy z nas może sprawdzić, jak w praktyce wygląda ten system.

Obecne stadium projektu. Gdzie go zobaczymy?

Fuchsia jest na dość wczesnym etapie prac developerskich. Mimo to twórcy oprogramowania mogą już pobierać pierwszą wersję tego systemu. Co jednak ze zwykłymi użytkownikami ciekawymi nowego systemu?
O takich osobach pomyślał jeden użytkownik serwisu Github. Wpadł on na pomysł stworzenia krótkiej, interaktywnej prezentacji Fuchsia OS. Bez problemu uruchomić ją możemy w każdej dostępnej przeglądarce. Wystarczy udać się na tę stronę internetową. Tam ukaże nam się interaktywne webowe demko.

Nie ma co ukrywać, że demko jest bardzo ograniczone. Przeklikać raptem możemy się przez kilka dostępnych opcji, które jednak nie zawsze zadziałają. Jest to na razie głównie ukazanie wizualnej strony nowego systemu.
To jednak jest jakimś pierwszym krokiem do ujawnienia kolejnych informacji na temat tajemniczego systemu jakim jest Fuchsia. Czy Google dalej będzie kontynuować nad nim prace? Nie wiadomo. Na to odpowiedź znajdziemy prawdopodobnie w bliskiej przyszłości…


Jeśli ci się podobało lub nie – komentuj, udostępniaj dla zasięgów.
Polub nas na facebook’u, by być na bieżąco.

Polecamy także zobaczyć nasz poprzedni post – Nowy Apple Mac Pro dopiero w 2019.