HTC vive pro

Gogle HTC Vive Pro – Spora aktualizacja pierwszej wersji Vive

Informacje z CES 2018 o HTC

Spora aktualizacja – tak można określić Vive Pro, a więc nowe gogle VR od HTC. Nie jest to bowiem druga generacja tego gadżetu, a jedynie ulepszona wersja.

Zaprezentowane podczas CES 2018 HTC Vive Pro pozwolą doświadczyć rzeczywistości wirtualnej w bardziej komfortowych warunkach i w nieco wyższej rozdzielczości, bo 2880×1600 pikseli (podczas gdy w oryginale mieliśmy do czynienia z 2160×1200). Gogle mają też zintegrowane słuchawki obsługujące dźwięk 3D, co powinno dawać jeszcze lepsze wrażenia z przebywania w innych światach.

HTC vive pro

Co warto podkreślić, ci którzy mają już podstawową wersję gogli, będą mogli kupić sam gadżet, bez zestawu śledzącego ruchy. Pod tym względem zachowana została bowiem wsteczna kompatybilność. A dlaczego w ogóle producent nie zdecydował się na wypuszczenie nowej generacji? Wytłumaczył, że nie ma to sensu tak długo, jak karty graficzne nie będą w stanie zapewnić 90 klatek na sekundę w rzeczywistości wirtualnej.

Oprócz samych gogli firma HTC zaprezentowała również bezprzewodowy adapter dla Vive o pomysłowej nazwie: Vive Wireless Adapter. Akcesorium wykorzystuje technologię Intel WiGig i pozwala uwolnić się od przewodów. Jego cena (podobnie jak Vive Pro) nie jest znana.