9 generacja - Intel Ice Lake

Intel Ice Lake z GPU UHD

Intel Ice Lake, czyli Core 9. generacji.

Ice Lake to nowa seria procesorów Intela, których na rynku spodziewamy się jako Core 9. generacji. W bazie SiSoft Sandra dostrzeżono platformę referencyjną z procesorem z serii U. Teoretycznie to układ dla laptopów, ale benchmark rozpoznał platformę testową jako desktopa. Oczywiście, to jakiś prototyp, a więc taka sytuacja jest jak najbardziej możliwa.

Intel Ice Lake (Core 9. generacji) z GPU UHD Graphics 11 w bazie benchmarku

Sam procesor ukrywa przed nami specyfikacje techniczną, ale układ GPU już nie. UHD Graphics 11. generacji ma 48 jednostek wykonawczych i 384 zunifikowane shadery. Taktowanie zegara względem GD Graphics 620 podwojono do aż 600 MHz. Zwiększono także pamięć podręczna do 768 KB. W przypadku obsługiwanej pamięci RAM jest to maksymalnie 6 GB.

Ice Lake U

UHD Graphics 11. generacji z Intel Ice Lake U

Intel UHD Graphics 11. generacji względem dotychczasowych układów graficznych zintegrowanych z procesorami wniesie więc wiele usprawnień i zapewni znacznie lepszą wydajność. Na premierę jednak trochę poczekamy.

Jeśli planujecie modernizację komputera, to w polskich sklepach znajdziecie wiele różnych układów Intela. Zarówno tańsze procesory, jak Core i3 8100 czy droższe, jak Core i7 8700K.

Jeśli ci się podobało lub nie – komentuj, udostępniaj dla zasięgów.
Polub nas na facebook’u, by być na bieżąco.

Zobacz też poprzedni wpis czyli: Samsung wypuści dysk SSD o niesamowitej pojemności.