iPhone 8 and 8 Plus Red Edition

Apple pokazało nowe iPhone’y 8 oraz 8 Plus

Apple właśnie ogłosiło nową edycję iPhone’a 8, czyli (PRODUCT) RED iPhone 8 oraz iPhone 8 Plus w wersji Special Edition.

Apple już od ponad dziesięciu lat współpracuje z instytucją charytatywną Product RED, która zajmuje się HIV/AIDS. Firma zdołała zebrać do dziś ponad 160 milionów dolarów.

Nowa edycja iPhone’ów 8 to wynik kooperacji z fundacją Product RED, która zajmuje się osobami chorymi na AIDS (i nosicielami wirusa HIV). Apple od lat tworzyło już specjalne etui na telefony czy opaski dla Apple Watchów. Niedawno plotkowano, jakoby taka właśnie kolorystyczna zmiana miała dotknąć także najnowszych flagowców, czyli iPhone’a 8 oraz 8 Plus.

Nowa edycja, którą możecie podziwiać na obrazku poglądowym, będzie dostępna w sklepach online od jutra, zaś do sklepów fizycznych trafi 13 kwietnia. Będzie też kosztować tyle samo, ile normalne iPhone’y 8. Na razie nie planuje się wersji Product RED dla iPhone’a X, ale zawsze na osłodę pozostaje nowe, skórzane etui dla tego telefonu, które od jutra będzie można kupić za 99 dolarów.

iPhone 8 and 8 Plus Red Edition

Część dochodu z tych telefonów zostaje przekazywana na konto fundacji. Deborah Dugan, CEO RED podała, że Apple wpłaciło już ponad 160 milionów dolarów na konto fundacji od roku 2006. Czy takie telefony pojawią się i w polskich sklepach Apple, nie wiadomo. Prawdopodobnie tak. Na pocieszenie zawsze pozostają normalne wersje iPhone’ów 8 czy 8 Plus, które wciąż możemy kupić w polskich sklepach.


Jeśli ci się podobało lub nie – komentuj, udostępniaj dla zasięgów.
Polub nas na facebook’u, by być na bieżąco.

Polecamy także zobaczyć nasz poprzedni post – Nowy Apple Mac Pro dopiero w 2019.