Newsy tygodnia 12

Newsy tygodnia #12 – Gotówka w Uber, znikająca waluta i wiele więcej

Newsy tygodnia 12

Newsy tygodnia – Przegląd największych wydarzeń i premier.

Newsy tygodnia – Przegląd największych wydarzeń i premier. W dzisiejszych Newsach tygodnia streszczę informacje z kończącego się właśnie tygodnia. Streszczę tu informacje o możliwości przeprowadzania Uber’owej transakcji gotówką; o Lens Studio, czyli kreatorze efektów AR do Snap’a; o znikającym Bitcoin’ie; o routerze Razer’a; o rozwoju technologii Samsung Dex Pan oraz nowym gigantem od Xiaomi.

Gotówka w Uber to już prawda!

Uber od zawsze napotykał jakieś problemy a to z taksówkarzami a to z prawem krajów w którym pracuje.
Od niedawna zmieniło się to! Część taksówkarzy Uber jeździ z kasami ma być to skłon w stronę prawa polskiego. Do tej pory kierowcy Uber’a nie korzystali z kas fiskalnych. Dzięki temu mogli wykonywać swoje usługi legalnie, ponieważ de facto nie pobierali opłaty za przejazd.

Gotówka w Uber to już prawda!

 

Lens Studio od twórców Snapchat’a – Własny efekty AR.

Sporo czasu temu Snapchat wprowadził do swojej aplikacji technologię World Lenses, czyli możliwość dodawania trójwymiarowych obiektów do robionych zdjęć i materiałów wideo. Domniemać więc można, że wszystkim użytkownikom powoli przejada się już tańczenie hot-doga używającego wcześniej wspomnianą technologię. Twórcy tej platformy wpadli bowiem na pomysł by wyprzedzić żądania użytkowników i stworzyła Lens Studio. Lens Studio to program, pozwalający nam na tworzenie własnych trójwymiarowych obiektów do skorzystania w Snapie.

Lens Studio od twórców Snapchat’a – Własny efekty AR

 

Bitcoin i znikająca waluta.

Cena bitcoina spadła dość mocno, a to wywołało wielkie poruszenie i lawinowy wzrost liczby transakcji. Przelewy znikają bez śladu, ale giełda Bitmarket uspokaja klientów. 

Bitcoin i znikająca waluta

 

Nowy router od graczy dla graczy!

Lagi, buforowanie danych i zakłócenia sieciowe to trzy największe problemy, z którymi prawdopodobnie spotkał się każdy gracz w rozgrywce multiplayer. Wie o tym też Razer i postanowił coś z tym zrobić. Stąd ta współpraca z Ignition Design Labs, która ma w swoim portfolio wielokrotnie nagradzany router Wi-Fi – Portal.

Nowy router od graczy dla graczy! Razer portable router

 

Stacja Samsung DeX z Galaxy Note 8 zyskuje nowe życie.

Samsung DeX to stacja dokująca zaprezentowana przy okazji premiery serii Galaxy S8. Po włożeniu smartfona do stacji otrzymujemy zestaw, który naśladuje komputer stacjonarny. Możemy podłączyć do niego monitor, mysz oraz klawiaturę, po czym pracować tak, jak na desktopie. DeX wraz z Samsungiem Galaxy Note 8 zyskuje kilka nowych funkcji.

Stacja Samsung DeX z Galaxy Note 8 zyskuje nowe życie

7″ gigant z 5500mAh baterii! Takie cuda tylko od Xiaomi.

Nowy Xiaomi Mi MAX 3 pobija kolejne rekordy odnośnie do wielkości ekranu! Jak oni to robią? Nikt tego nie wie ale to nie jest ważne.  Co najważniejsze  seria Mi Max  poszerzy się o 7″ giganta z  5500mAh baterii! Jaka jest jego specyfikacja? Tego dowiecie się w artykule poniżej.

Xiaomi Mi Max 3 – 7″ gigany z 5500mAh baterii!

Jeśli ci się podobało lub nie – komentuj, udostępniaj dla zasięgów.
Polub nas na facebook’u by być na bieżąco.

 

 Polecamy przeczytać także poprzednie newsy tygodnia

Newsy tygodnia #11 – Rewolucja Xiaomi, AMD Wear, nowi pracownicy YT