Newsy tygodnia 16

Newsy tygodnia #16 – narodowe kryptowaluty, technologie z CES i GDDR6

Newsy tygodnia 16

Newsy tygodnia 16 – Przegląd największych wydarzeń i premier.

Newsy tygodnia 16 – Przegląd największych premier i zapowiedzi technologicznych i growych z tego kończącego się już tygodnia.
W dzisiejszych Newsach tygodnia streszczę informacje o narodowych kryptowalutach, kontynuacji nowych relacji technologicznych z CES, premierach lutego, stanowisku Apple względem problemów z iPhone’ami i nowym typie pamięci graficznej produkowanej przez Samsunga.

 

Kryptowaluty narodowe w Europie

Bitcoin zawsze był interesującym sposobem płatności, któremu przyglądały się państwa na całym świecie. Dlatego też te kraje, zamiast zakazywać krypto walut, starają się wprowadzać regulacje normujące ich obrót. A przede wszystkim – własną krypto walutę.

Kraje wprowadzają własne krypto waluty na wzór Bitcoin-a.

Jednym z tych krajów jest także Polska. dPLN to pierwsza kryptowaluta, która opracowywana jest przez polaków. Polski Akcelerator Technologii Blockchain to organizacja, której zamiarem było założenie tejże kryptowaluty. Ta kryptowaluta, a raczej jej działanie będzie różniło się działaniem od innych walut elektronicznych.

Polska „narodowa” kryptowaluta, czyli dPLN

Kontynuacji nowych relacji technologicznych z CES

Na targach CES 2018 przedstawiono ogromne ilości nowych technologii. Mimo wybrania najciekawszych dla nas technologii borykamy się z problemem, którym jest częsta częstotliwość artykułów z tej tematyki przez długi okres.

CES 2018 – Autonomiczny samochód od Mercedes-a!

Wiele nowych firm związanych z rynkiem samochodowym pokazało swoje pierwsze pojazdy, ale nie tylko nowe marki mają na to wyłączność. Mercedes idzie wraz z nowymi technologiami i tak jak kiedyś Tesla, tak i oni pokazuje swój pierwszy model autonomicznego auta!

CES 2018 – LG prezentuje zwijany tv oled 65″

LG zaprezentowało 65-calowy, elastyczny panel OLED o rozdzielczości UHD można zwinąć w rolkę, co na czas przerwy w użytkowaniu pozwala na łatwy transport, czy przechowywanie, a tym samym lepsze wykorzystanie przestrzeni.

CES 2018 – NZXT N7 Z370 – wejście na rynek podzespołów pctowych

NZXT N7 Z370 – początek firmy na rynku pctowych podzespołów. Mistrzowie estetyki i mądrych przemyślanych udogodnień postanowili rozszerzyć swoją działalność produkcji części składowych jednostek centralnych. Ostatnio na targach CES 2018 na swoim stanowisku pokazali swoją pierwszą płytę główną!

Premiery gier lutego 2018

Nowy miesiąc, nowe premiery miesiąca. Co tym razem przyniesie luty i czy rozwój gier przedstawi nam dzieła wstrzymujące oddech jak kiedyś Wiedźmin 3?!

Premiery gier luty 2018

Apple da ci wybór: możesz mieć szybkiego iPhone’a albo bezpiecznego iPhone’a

Tim Cook zapowiedział, że użytkownicy iPhone’ów będą mieli wybór w kwestii spowolnienia iPhone’ów. Meltdown i Spectre w procesorach Apple. Afera związana z obniżaniem wydajności przyciągnęła uwagę mediów na całym świecie.

Apple da ci wybór: możesz mieć szybkiego iPhone’a albo bezpiecznego iPhone’a

Nowy typ pamięci GDDR na rynku. Produkuje ją już Samsung

Samsung jako koreańska firma, która produkuje każdy możliwy rodzaj produktów, nie zwalnia tempa w rozwoju na rynkach. Po rozpoczęciu produkcji ulepszonych pamięci HBM2 Samsung podjął się rozpoczęcia produkcji GDDR6.

Samsung produkcje GDDR6. Nowy typ pamięci w kartach graficznych!


To wszystkie newsy z tego tygodnia. Serdecznie dziękujemy za przeczytanie ich. 🙂

Jeśli ci się podobało lub nie – komentuj, udostępniaj dla zasięgów.
Polub nas na facebook’u, by być na bieżąco.
Polecamy także nasze poprzednie newsy, w których z okazji
specjala opisaliśmy nowości związane z Nintendo Switch’em. 

Newsy tygodnia #15 – Switchowy Specjal