Newsy tygodnia 17

Newsy tygodnia #17 – YouTube, a nowe zmiany i nowe problemy.

Newsy tygodnia 17 – Przegląd największych, najciekawszych, znaczących informacji na dany temat. Nowe zapowiedzi, premiery i zmiany w świecie technologii oraz mediów.

W dzisiejszych Newsach tygodnia streszczę informacje o platformie YouTube, o ostatnich zmianach i kontrowersjach platformy.

Ostatnio pojawiła się nowa opcja wspierania twórców. Przycisk „Sponsoruj” pojawił się już na wielu topowych kanałach. Działanie tej funkcji jest dosyć proste. Aby wesprzeć, ulubionego twórcę zobowiązujemy się do comiesięcznej wpłaty w wysokości 15 polskich złotych. Za „wsparcie” twórca tu na przykładzie Andrzeja Tucholskiego (którego serdecznie polecam), oferuje ci dostęp do specjalnej plakietki w komentarzach w materiałach i lajwach; comiesięczny film, w którym pokazuję kulisy pracy; dostęp do 2 prywatnych (ciągle aktualizowanych!) playlist: wartościowe filmy & muzyka do pracy; dodatkowe posty tylko dla Sponsorów w zakładce „Społeczność”.

Ostatnie problemy YT z masowymi demonetyzacjami materiałów. YouTube wprowadza nowe zasady monetyzacji co podobno pomoże „Pracowitym, dobrym youtuberom”. Ucierpią na tym małe kanały!! By monetyzować swoje materiały należy na swoim kanale posiadać ponad tysiąc subskrypcji oraz posiadać w ciągu ostatnich 12 miesięcy mieć cztery tysiące godzin watchtime’u, czyli oglądalności. Wyeliminować to ma monetyzację kanałów prowadzonych przez boty kopiujące inne materiały. Administracja twierdzi że poprawi to problematyczne błędy w algorytmach dotyczących automatycznych demonetyzacji materiałów.

Reklama kopiąca kryptowaluty na platformie działała przez ponad 2h…
Problemy wokół YouTube zaczęły się w momencie, gdy oprogramowanie antywirusowe niektórych użytkowników zaczęło wskazywać na problemy w serwisie YouTube. Sprawą następnie zajęło się Trend Micro, które wywnioskowało, iż platforma reklamowa DoubleClick została zaatakowana przez sprytnych cyberprzestępców. Krótkie śledztwo wykazało, iż treść sponsorowana zawierała w sobie kod Javascript, który uruchamiał zdalną koparkę na urządzeniach użytkownika (w ramach Coinhive). Nieświadomi użytkownicy przez ponad 2 godziny kopali kryptowaluty, co powodowało na spadki wydajności ich maszyn. Wszystko to wydarzyło się dosyć niedawno, bo dokładnie 18 stycznia tego roku.


Jeśli ci się podobało lub nie – komentuj, udostępniaj dla zasięgów.
Polub nas na facebook’u by być na bieżąco.

Jeśli spodobał ci się temat zapraszamy do naszej zakładki media.
Z tej tematyki polecamy także nasz artykuł o Google Bulletin.

Bulletin, od Google – wiadomości bliżej ciebie!