Newsy tygodnia 18

Newsy tygodnia #18 – RDR2 BattleRoyale, Nowa gra twórców Stalkera i E3

Newsy tygodnia 18 – Przegląd największych, najciekawszych, znaczących informacji na dany temat. Nowe zapowiedzi, premiery i zmiany w świecie technologii oraz mediów.

W dzisiejszych Newsach tygodnia streszczę informacje o wycieku na temat ciekawego trybu multiplayer w Red Dead Redemption 2, nowej grze twórców Stalkera, a także informacjach o obecności nowej produkcji CD Projekt Red na targach E3.


Red Dead Redemption 2
Red Dead Redemption 2: Wyciek.

Ostatnio Trusted Reviews dotarło do nowych informacji na temat RDR-a 2 . Redakcja otrzymała fragmenty dokumentacji blockbustera już w sierpniu zeszłego roku, ale zdecydowała się je upublicznić dopiero teraz.  Wszystko to, bo udostępnione niedawno materiały promocyjne ponoć współgrają z tym, co zdobyli dziennikarze.

Od jakiegoś czasu wiadomo, iż głównym bohaterem gry będzie Arthur Morgan, członek gangu Dutcha Van Der Linde (znanego z pierwszej odsłony). By uwiarygodnić swoje doniesienia, redakcja opublikowała oficjalne grafiki promocyjne, które zestawiła z materiałami pozyskanymi z anonimowych źródeł.

RDR2-Wyciek

RDR2-Wyciek

Jeśli wierzyć rzeczonym źródłom w Red Dead Redemption 2 pojawią się tryby multiplayer. Tryby te to:
 • Battle Royale – znany chociażby z PUBG-a;
 • Revive and Survive – typowe starcie dwóch drużyn, obok walki z oponentami trzeba pamiętać o cuceniu czy raczej reanimowaniu nieprzytomnych towarzyszy z drużyny;
 • Money Grab – zespołowe kradzieże worków z gotówką, które należy przetransportować do własnych mateczników.
Mechaniki i czynności w grze przypominać będą te wszystkie składniki znane z GTA Online. Oto lista udokumentowanych mechanik i czynności w RDR2:
 • Otwarte lobby z „zwiększoną głębią”, w której zagonią enpeców do bardziej rozbudowanych interakcji i aktywności, chociażby przystrajania witryn sklepowych.
 • Dało będzie się nabyć nieruchomości… a właściwie namioty, których wnętrza samodzielnie urządzimy.
 • Firma chce jak najmocniej związać nas z tytułem, często nagradzając nawet za niezbyt ważne zadania.
 • Możemy liczyć na darmowe event’y, „spontaniczne” poszukiwanie skarbów i deathmatch’e, a także sporo aktywności pobocznych (kopanie złota, rybołówstwo, wyzwania związane z bronią, wyścigi konne czy poganianie bydła).
 • W opracowaniu jest aplikacja mobilna, która pozwoli wygodnie zarządzać kontaktami w multiplayerze. A przy okazji da nam możliwość rozegrania pokerowej minigry.
 • W grze pojawi się sporo różnych środków lokomocji (wagoniki, powozy, bryczki) w kilku różnych wariantach (nie wiadomo, czy będziemy je mogli personalizować). Szybka podróż będzie możliwa dzięki kolei. W pociągach znajdziemy npc’ów, z którymi opcjonalnie wejdziemy w interakcje.
 • Gra pozwoli się przejść w perspektywie pierwszej osoby (zarówno w singlu, jak i w multi). Ba, będzie wyposażona w różne zestawy animacji, które przystosują rozgrywkę do obu trybów.
 • Powróci mechanika Dead Eye (czyli lokalna odmiana bullet time’u).
 • W grze pojawi się odpowiednik zadań Strangers and Freaks…
 • …a także możliwość zranienia wroga w specyficzny sposób i/lub wysadzenia go z siodła, po czym przeprowadzenia kontekstowego dialogu, którym będzie się dało ugrać garść dolarów za oszczędzenie życia nieprzyjaciela albo pozyskać cenną informację.

O dacie premiery tego tytułu pisaliśmy ostatnio w tym artykule.


Fear the Wolves
Fear the Wolves: Battle Royale twórców Stalkera.

Moda na gry Battle Royale właśnie się rozpoczęła i trwa w najlepsze. Moda napędzana jest sukcesem PUBG-a. Ekipa z studia Vostok Games, złożona z byłych twórców serii Stalker, postanowiła powalczyć o swój kawałek podłogi na Battle Royal’owym parkiecie i zapowiedziała projekt Fear the Wolves.

Ta pierwszoosobowa strzelanka pojawi się na PC i konsolach. Będzie początkowo dostępna w Early Access. Według wczesnych założeń pozwoli rozgrywać deathmatche na maksymalnie 100 osób. Gracze mogą bawić się w samotnego wilka lub stworzyć drużynę z przyjaciółmi. Dla zabawy w tym tytule istotne będzie odpowiednie wykorzystanie specjalistycznego sprzętu, a także cyklu dobowego.

Terenem walk będzie napromieniowany Czarnobyl, dlatego do zestawu potencjalnych zagrożeń można dodać zabójcze anomalie i pewne rodzaje zmutowanych form życia. Te będą pojawiać się także na terenach przylegających do głównej areny, które gracze będą mogli eksplorować, w poszukiwaniu lootu.

Większą dawkę informacji dostarczy nam prasowy event, który firma Focus Home Interactive zaplanowała w dniach 7-8 lutego.


cyber punk 2077
CD Project Red na E3. Na tych targach pojawi się Cyberpunk 2077.

Wprawdzie do startu tego rocznych targów E3 pozostaje jeszcze sporo czasu, bowiem targi E3 odbędą się między 12, a 14 czerwca, ale już teraz potwierdzona została jedna z najważniejszych kwestii, dla Polaków śledzących poczynania Red’ów. Przedstawiciele CD Projekt Red pojawią się na E3 2018, co zdradza oficjalna strona internetowa imprezy. Na liście ekip uczestniczących w targach zobaczyć możemy charakterystyczne logo twórców Wiedźmina.

Mimo to, że brakuje wzmianek odnośnie tego co zostanie zaprezentowane, chyba wszyscy mają podobne nadzieje. I myślimy, że nikt się nie zasmuci, bo ich przewidywania mogą się spełnić. Wcale nie tak dawno pojawiły się sugestie, iż CD Projekt RED zaprezentuje na E3 2018 grę Cyberpunk 2077. Jest to chyba najwyższy czas po tylu latach oczekiwania. Zwiastun zapowiadający ten tytuł opublikowany został kilka lat temu, a kolejnych informacji czy materiałów do tej pory nie widzieliśmy, poza wyciekami, tweetem „*Beep*” i poszukiwaniem pracowników przez CD Projekt Red.

Ostatnio o kontynuacji i rozwoju marketingu projektu Cyberpunk 2077 pisaliśmy w tym artykule.


Jeśli ci się podobało lub nie – komentuj, udostępniaj dla zasięgów.
Polub nas na facebook’u, by być na bieżąco.
Polecamy także nasze poprzednie newsy,
w których opisaliśmy nowości i rewolucje YT.

Newsy tygodnia #17 – YouTube, a nowe zmiany i nowe problemy.