nintendo switch

Newsy tygodnia #3 – Aktualizacja dla Nintendo Switch i inne nowości w świecie software’u.

nintendo switch

Przegląd największych wydarzeń i premier.

W dzisiejszych Newsach tygodnia opowiem o aktualizacji Nintendo Switch, popsutym Menu Start w najnowszej aktualizacji Windows’a 10, nowych informacjach na temat polskiej waluty na Steam’ie, antywirusie w Google Chrome oraz nowym oprogramowaniu Adobe.

Nowości na Switch’u

Japończycy nie próżnują. W ostatnim tygodniu ukazała się aktualizacja do najnowszej głównej konsoli Nintendo. Mowa tu o aktualizacji 4.0.0 dla Nintendo Switch.
Wprowadzona została możliwość zapisu wideo z gier oraz transferu kont graczy razem ze stanami zapisu. Aby nie było tak kolorowo okazuje się że nowa możliwość zapisu wideo z gier ma także spore ograniczenie.

Japońska konsola przechowuje w podręcznej pamięci jedynie 30 ostatnich sekund materiału. Możliwe jest także wybranie własnej początkowej oraz końcowej klatki materiału. Materiały te po nagraniu trafiają do galerii urządzenia. Aby uzasadnić krótkość materiałów, opcja ta została stworzona do dzielenia się materiałami na mediach społecznościowych takich jak Facebook i Twitter.
Przy udostępnianiu tych materiałów można puki co skorzystać jedynie z dwóch wyżej wymienionych platform.

Popsute Menu Start

Po pojawieniu się aktualizacji Windows 10 Fall Creators Update pojawiają się pierwsze zgłoszenia o problemach. Mimo nie dawnej premiery tej aktualizacji dużo użytkowników zgłasza różne bolączki związane z tą aktualizacją. Głównym problemem jaki jest zgłaszany przez user’ów to nieprawidłowe działanie Menu Start.

Użytkownicy wspominają o tym, że nie mogą wykonywać zwykłych w tym menu czynności, np. przypinania czy usuwania danych kafelków. Co więcej, jeden z użytkowników podaje, że nie może znaleźć w Menu Start swoich aplikacji, które są zainstalowane w systemie. Da się je znaleźć przez sklep Windows, są one gdzieś zainstalowane, ale nie można ich uruchomić z poziomu Menu Start. Niektórzy wspominają także o tym, że menu całkowicie przestało działać.

Jeśli chcecie uchronić się przed takimi problemami uważajcie na aktualizację o numerze 1709.

Złotówki niedługo na Steam’ie

Już wkrótce zakupy na Steam’ie będzie można przeprowadzić w polskiej walucie, wiemy to dzięki najnowszemu przeciekowi. Według najnowszych informacji złotówka trafi na Steam’a najpóźniej za kilka tygodni. Data pojawienia się złotówki na tej platformie to okolice początku Listopada.

Według informacji dostarczonych dzięki temu przeciekowi wiadomo także o najbliższych promocjach w sklepie Valve’a.

Pojawią się one:

  • Halloweenowa wyprzedaż: 26 października – 1 listopada
  • Jesienna wyprzedaż: 22-28 listopada
  • Zimowa wyprzedaż: 21 grudnia – 4 stycznia

Ciekawostki w świecie oprogramowania

W dwóch naszych poprzednich artykułach opisaliśmy nowości w świecie oprogramowania. Google umieściło w Chrome antywirusa a Adobe wypuściło nowe oprogramowanie  do tworzenia fotorealistycznej grafiki 3d. Więcej znajdziecie w linkach poniżej.

Google chrome wprowadza antywirus do przeglądarki!

Quick news #2 – Nowe oprogramowanie Adobe


Jeśli ci się podobało lub nie – komentuj, udostępniaj dla zasięgów.
Polub nas na facebook’u, by być na bieżąco.