Oculus go

CES 2018 – Oculus Go, czyli w pełni autonomiczne Gogle VR

Oculus go

Oculus Go, czyli w pełni autonomiczne Gogle VR

Podczas targów CES 2018 ukazano wiele produktów odnoszących się do VR i AR. Od początków rynku VR i AR te produkty bardzo się pozmieniały. Wiele innowacji w tych rynkach przyczyniły się właśnie do utworzenia nowych gogli od Oculusa.

Oculus Go  to tańsze, kosztujące 199 dolarów gogle dla ludzi o konkretnym targecie. Pozwalają one bowiem przenieść się do wirtualnej rzeczywistości użytkownikom, którzy nie posiadają mocnych wystarczająco pecetów w swoich mieszkaniach, bądź którzy wolą korzystać z bezprzewodowego rozwiązania. Te nowe oculusy spełnią oczekiwania obydwu tych targetów bez potrzeby użycia nawet smartfona.
Wszystko to bo są w pełni autonomiczne!

Oculus Go

Materiały promocyjne to główne informacje, które ukazują nam Oculus Go, w prawie pełnym obrazie. Z tych materiałów wynika, że nowe gogle charakteryzują się lekkością i komfortem, że wyposażono je w wyświetlacz o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli i wysokiej jakości soczewki, a także że są one kompatybilne z aplikacjami, grami i multimediami tworzonymi pod kątem Gear VR Samsunga.

W trakcie konferencji marki Qualcomm ujawniono, że te samodzielne gogle VR będą miały na pokładzie procesor Snapdragon 821, który użyto między innymi w LG G6. Zdradzono też przy okazji, że w produkcję gadżetu zaangażowano Xiaomi.

Jeśli chodzi o wygodę, producent zapowiada „oddychające materiały” i paski o szerokim zakresie regulacji zapewniające komfort w użytkowaniu. Osoby w okularach korekcyjnych także będą mogły wygodnie korzystać z gogli dzięki ich odpowiedniemu zaprojektowaniu.

Według mnie jest to duża rewolucja w rynku VR i z niecierpliwością czekam na gogle Oculus Go.
Głębszej specyfikacji technicznej niestety nie znamy, ale za to wiemy, że premiera planowana jest na przyszły rok.

Jeśli ci się podobało lub nie – komentuj, udostępniaj dla zasięgów.
Polub nas na facebook’u by być na bieżąco.

 

Jeśli interesują cię relacje z targów CES,
zapraszam na artykuł o nowościach od Western Digital.

CES 2018 – Pendrive o pojemoność 1 terabajt-a od Western Digital !