NZXT N7 Z370

CES 2018 – NZXT N7 Z370 – wejście na rynek podzespołów pctowych

NZXT N7 Z370

NZXT – początek na rynku pctowych podzespołów bazowych

Mistrzowie estetyki i mądrych przemyślanych udogodnień postanowili rozszerzyć swoją działalność produkcji części składowych jednostek centralnych. Ostatnio na targach CES 2018 na swoim stanowisku pokazali swoją pierwszą płytę główną!

NZXT kojarzono do tej pory z obudowami i chłodzeniami dla komputerów, które z wielkim wkładem w estetykę i jakość produkowali. Potencjalnie więc firma była powiązana z rynkiem podzespołów, aczkolwiek nie tych najbardziej znaczących, podzespołów bazowych. Producent postanowił dlatego poruszyć też temat płyt głównych. Co w tym takiego niesamowitego? Ten pierwszy model skierowany został do pecetowych entuzjastów i moderów.

NZXT N7 Z370

N7 Z370 to płyta, która na pierwszy rzut oka wyróżnia się z rzeszy nowoczesnych płyt głównych. By zachować swój minimalistyczny wygląd producent zastosował blaszaną osłonę, która ukryje większość jak nie wszystkie wystające elementy płyty. Ta płyta główna jest dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych: biało-czarnej i całej czarnej. By zmienić kolorystykę można  dodatkowo dokupić zestaw osłon na radiatory. Zestawy te są w trzech wersjach kolorystycznych: czarno-niebieskiej, czarno-czerwonej i czarno-fioletowej.

Wyposażenie płyty też nie należy do słabości tej płyty. Dla kart rozszerzeń opracowano po dwa złącza PCI-Express 3.0 x1, PCI-Express 3.0 x4 i PCI-Express 3.0 x16 (co daje nam możliwość podłączenia dwóch kart  graficznych w trybie SLI lub CrossFireX). Jeżeli chodzi o złącza dla dysków i napędów, producent zaopatrzył płytę w cztery gniazda SATA 6 Gb/s i dwa M.2 32 Gb/s. Tylny panel zapewnia wszystkie najpotrzebniejsze złącza komunikacyjne: pięć portów USB 2.0, cztery porty USB 3.0, wyjścia HDMI i DisplayPort, złącze sieciowe RJ45 oraz złącza audio 8-kanałowego kodeka Realtek ALC1220.

Oprócz tego opracowano dwa złącza do podpięcia taśm LED RGB, dzięki czemu nie trzeba już korzystać z Hue+ do zarządzania oświetleniem RGB. Zadowoli to wiele osób zafascynowanych modą oświetlenia RGB.

Model N7 Z370 został wyceniony na cenę w wysokości 250 dolarów. Za dodatkowe, kolorowe osłony na radiatory trzeba dopłacić 18 dolarów.
Do sprzedaży powinien trafić pod koniec stycznia. Pełną specyfikację N7 Z370 znajdziecie na stronie producenta.


Polecamy obejrzeć materiał o produktach NZXT z targów CES 2018 w wykonaniu randomfrankp !!!


Jeśli ci się podobało lub nie – komentuj, udostępniaj dla zasięgów.
Polub nas na facebook’u by być na bieżąco.

Jeśli interesują cię relacje z targów CES,
zapraszam na artykuł o nowościach od Mercedesa.

CES 2018 – Autonomiczny samochód od Mercedes-a!