Quick News #11 – Reels Stories Youtuba

 Reels Stories Youtuba…

Reels Stories Youtuba – To dobry tytuł dla nowej usługi Youtube’a.
Nowa moda na kopiowanie Stories Snapchata rozchodzi się po wielu społecznościowych mediach. Youtube też nie mógł ominąć okazji. Youtube wprowadza nową usługę do dzielenia się relacjami z dnia twórcy z widzami.

Pozwoli ona między innymi na złożenie relacji z tworzenia różnych scen z filmów. Do relacji będzie można dodać tekst, utwory muzyczne, naklejki, a także różne filtry. Te materiały będzie można znaleźć w oddzielnej zakładce na kanałach twórców. Zadaniem Reels będzie dynamizowanie społeczności otaczającej dany kanał.

Reels będą dostępne na wyłączność dla najbardziej zagorzałych fanów danego twórcy.

Zasięg reels będzie więc mniejszy niż zasięg zwykłych filmów na tej platformie. Będzie to spowodowane tym że nie będą pojawiać się na głównej stronie serwisu. Historyjki pojawią się tam dopiero jeżeli użytkownik sam do nich dotrze i mu się spodobają. Dopiero wtedy YouTube będzie podpowiadał by obejrzeć kolejne tego typu materiały w zakładce “polecane” na głównej stronie. Nie będą znikać po konkretnym czasie, jak ich odpowiedniki z Instagrama czy Snapchata. Możliwe będzie też udostępnianie kilku relacji jednocześnie. Co jeszcze ważne, historyjki widoczne są na kanale tak długo, jak będzie życzył sobie YouTuber.

Publiczne udostępnienie nie zostało jeszcze potwierdzone.

Beta Reels pojawi się w najbliższych tygodniach, choć niestety jedynie dla wybranych twórców (szczegółów na ten temat jeszcze nie podano). Na podstawie tego Google zbierze opinie o nowej usłudze i będzie mógł podjąć decyzje o jej losach. Jej istnienie w serwisie Youtube jest więc na razie nie pewne.

  Jeśli ci się podobało lub nie – komentuj, udostępniaj
dla zasięgów i polub nas na facebook’u ,by być na bieżąco.
Polecamy także obejrzeć nasz pierwszy materiał z serii „Premiery miesiąca” na naszym kanale YT!