Quick News #10 – Tesla i największy akumulator litowo-jonowy na świecie

Tesla i największy akumulator…

Elon Musk dawniej obiecał, że w sto dni zbuduje największy na świecie akumulator litowo-jonowy, by pomóc Australii Południowej w jej problemach energetycznych. Teraz, co rzadkie dla Tesli (bez obrazy), firma wywiązała się z zapewnień przed czasem. Inwestycja podobno miała kosztować około 50 milionów dolarów.

Słowa Elon’a zostały dotrzymane. Budowa tego ogromnego akumulatora litowo-jonowego jest już ukończona, a prawdopodobnie 1 grudnia bieżącego roku wystartuje do pracy. Na ten moment 100-megawatowy akumulator zostanie naładowany i w najbliższych dniach przetestowany. Urządzenie musi przejść też odpowiednie testy regulacyjne i być w zgodzie z wytycznymi rządowymi oraz wytycznymi z sektora energetycznego. Wszystkie te sprawy powinny być załatwione do końca tego tygodnia.Jak wcześniej wspomnieliśmy akumulator ma 100 megawatów. Jest więc w stanie zasilić energią 30 tys. domów na nieco ponad godzinę. Jego zadaniem jest wspieranie sieci energetycznej w Australii Południowej. Pomysł powstał z racji częstych przerw w dostawie prądu w tamtym regionie, które prawdopodobnie mogą się powtórzyć. Akumulator ma gromadzić naddatek energii tworzonej w sieci i ewentualnie ruszać będzie do pracy, gdyby brakować będzie prądu.

Patrząc z perspektywy użytkownika urządzeń smart i ogólnie użytkownika elektroniki widzę dużą potrzebę dla takich inwestycji na świecie. Zastosowania takie jak powerbanki działają tak samo jak ten akumulator i na co dzień ułatwiają i pomagają nam w ułatwieniu sobie życia. Więc jeśli poszukujesz dobrego powerbank’a polecamy spojrzeć na Xiaomi Power Bank o pojemności 20000 mAh.

Jeśli ci się podobało lub nie komentuj, udostępniaj dla zasięgów i polub nas na facebook’u by być na bieżąco.

 

Polecamy przeczytać także ostatnie newsy o Tesla Model 3

Quick news #9 – Tesla Model 3 w końcu dostępna w sprzedaży dla każdego!!!