Lens Studio od twórców Snapchat’a – Własny efekty AR

Twórcy Snapchata wprowadzają możliwość tworzenia własnych efektów rozszerzonej rzeczywistości.

Sporo czasu temu Snapchat wprowadził do swojej aplikacji technologię World Lenses, czyli możliwość dodawania trójwymiarowych obiektów do robionych zdjęć i materiałów wideo. Domniemać więc można, że wszystkim użytkownikom powoli przejada się już tańczenie hot-doga używającego wcześniej wspomnianą technologię. Twórcy tej platformy wpadli bowiem na pomysł by wyprzedzić żądania użytkowników i stworzyła Lens Studio. Lens Studio to program, pozwalający nam na tworzenie własnych trójwymiarowych obiektów do skorzystania w Snapie.

Program ten to narzędzie, które dostępne dla użytkowników MacOS oraz Windowsa. Pozwoli każdemu stworzyć własne efekty rzeczywistości rozszerzonej (AR), które potem można wykorzystać w Snapchacie. By utworzyć taki efekt,  trzeba mieć już jakieś doświadczenie w tworzeniu obiektów 3D, choć nie trzeba być od razu orzełkiem.

Po stworzeniu wymyślonego przez siebie obiektu lub efektu należy skorzystać z utworzonego w programie Snapkodu, by odblokować efekt w aplikacji. Kody te aktywne są tylko 24 godziny. Twórcy jednak pozwalają na  ponowne wysłanie i użycie tego Snapkodu przez innych użytkowników. Pozwala to więc na utworzenie popularnego efektu.  Proceder będzie jednak moderowany by do obiegu nie weszło coś niezgodnego z zasadami dobrego smaku. 

Firma tworząca Snapchata widzi w tym potencjał biznesowy, zwłaszcza w zakresie rozwijających się  reklam wykorzystujących rzeczywistość rozszerzoną. Jest to dosyć dobrą nadzieją dla twórców, ponieważ w tym formacie pojawiają się już pierwsze takie reklamy. Spodziewać się możemy że za jakiś czas, korzystając z VR i AR, nie będziemy mogli opędzić się od skaczących nam przed  oczami reklam.

 

Jeśli ci się podobało lub nie – komentuj, udostępniaj dla zasięgów.
Polub nas na facebook’u by być na bieżąco.

Polecamy przeczytać też o zmianach w korporacji Uber

Gotówka w Uber to już prawda!