Twórcy Snapchata wprowadzają możliwość tworzenia własnych efektów rozszerzonej rzeczywistości.

Sporo czasu temu Snapchat wprowadził do swojej aplikacji technologię World Lenses, czyli możliwość dodawania trójwymiarowych obiektów do robionych zdjęć i materiałów wideo. Domniemać więc można, że wszystkim użytkownikom powoli przejada się już tańczenie hot-doga używającego wcześniej wspomnianą technologię. Twórcy tej platformy wpadli bowiem na pomysł by wyprzedzić żądania użytkowników i stworzyła Lens Studio. Lens Studio to program, pozwalający nam na tworzenie własnych trójwymiarowych obiektów do skorzystania w Snapie.

Program ten to narzędzie, które dostępne dla użytkowników MacOS oraz Windowsa. Pozwoli każdemu stworzyć własne efekty rzeczywistości rozszerzonej (AR), które potem można wykorzystać w Snapchacie. By utworzyć taki efekt,  trzeba mieć już jakieś doświadczenie w tworzeniu obiektów 3D, choć nie trzeba być od razu orzełkiem.

Po stworzeniu wymyślonego przez siebie obiektu lub efektu należy skorzystać z utworzonego w programie Snapkodu, by odblokować efekt w aplikacji. Kody te aktywne są tylko 24 godziny. Twórcy jednak pozwalają na  ponowne wysłanie i użycie tego Snapkodu przez innych użytkowników. Pozwala to więc na utworzenie popularnego efektu.  Proceder będzie jednak moderowany by do obiegu nie weszło coś niezgodnego z zasadami dobrego smaku. 

Firma tworząca Snapchata widzi w tym potencjał biznesowy, zwłaszcza w zakresie rozwijających się  reklam wykorzystujących rzeczywistość rozszerzoną. Jest to dosyć dobrą nadzieją dla twórców, ponieważ w tym formacie pojawiają się już pierwsze takie reklamy. Spodziewać się możemy że za jakiś czas, korzystając z VR i AR, nie będziemy mogli opędzić się od skaczących nam przed  oczami reklam.

 

Jeśli ci się podobało lub nie – komentuj, udostępniaj dla zasięgów.
Polub nas na facebook’u by być na bieżąco.

Polecamy przeczytać też o zmianach w korporacji Uber

Gotówka w Uber to już prawda!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *