Phone destroyer

South Park: Phone Destroyer – Smartphone’owy hit czy kit

South Park: Phone Destroyer to ostatnio dość popularny tytuł na Google PlayStore. Jest popularny nie bez przypadku…

Co go wyróżnia z innych tytułów na mobilne urządzenia? Cóż w nim takiego ciekawego?
Jest to pierwszy mobilny tytuł w świecie Parku Południowego. Jest to gra odgrywa się w „memicznym” świecie, który znamy z serialu, filmu i już dwóch gier. Co za tym idzie jest to tytuł na pewno choć trochę kontrowersyjny.

W grze zawarta jest pewna fabuła (początkowo walka rewolwerowców z indianami), choć nie jest tak mocna i nie koniecznie towarzysząca nam przez cały czas. Fabuła prowadzi nas przez konkretne fazy, krop po kroku (akcje po akcji) wtajemniczając nas w nowe pomysły dzieciaków. Między misjami pojawiają się wstawki fabularne, które prowadzą nas przez nią razem z genialną  szatą graficzną, ciekawymi animacjami oraz śmiesznym menu kontekstowym. Występuje też modyfikacja wyglądu naszej głównej postaci.

Tytuł należy pod względem fizyki do karcianek. Znajdziemy tu więc klasy postaci na kartach, wartości kart, ulepszanie kart i inne typowe dla karcianek schematy. Są tu też odejścia od reguły, w tym przypadku nie występuje turowość, bo podlegamy tu tylko ilości energii.

Aby nie zapomnieć, poza trybem fabularnym jest też dostępny tryb pvp, w którym walczymy przeciw realnym graczom. Jest to obecnie najbardziej ważny aspekt gry, który wokół niego wybudował tak wielką kontrowersję. By odblokować niektóre fazy fabuły należy wygrać daną  ilość meczy pvp, co nie jest niczym niezwykłym. Jednak ważne jest to, że w grze występują mikrotranzakcje przez które ten tryb jest zniszczony. Między graczami bowiem tworzy się wielka granica. Jedni grają uczciwie a inni grają na kartach uzyskanych za prawdziwą walutę. To wybudowało więc dużą kontrowersję wobec gry, ale mimo to gra uzyskuje całkiem dobre oceny. Gra dostępna jest na Google PlayStore oraz AppStore. Jeśli nie zraża was aspekt nierówności między graczami płacącymi a graczami zwykłymi serdecznie polecamy przetestować grę.Polecamy obejrzeć także poprzedni artykuł dotyczący Tesla Semi Event

Quick news #8 – Tesla Semi Truck Event – dwa nowe pojazdy przedstawione

2 thoughts on “South Park: Phone Destroyer – Smartphone’owy hit czy kit

Comments are closed.