Stations by Spotify

Stations, czyli inaczej przemyślany streaming audio twórców Spotify.

Spotify, sława w świecie nowoczesnej wizji radia. Jest to czołowa platforma na rynku audio streamingu i jak widać nie zamierza poddawać się na tym rynku. Stations by Spotify, bo tak nazywa się nowa wizja Spotify zamierza podbić salony.

Spotify to aplikacja streamingowa dająca użytkownikowi pełną kontrolę nad tym jak chce słuchać swojej muzyki. Do wyboru mamy słuchanie według playlist, gatunków, wykonawców, a ostatnio nawet nastrojów. Są także możliwości słuchania muzyki w dowolnym porządku i dowolnej kolejności.

Stations to kompletnie inna wizja. Jej działanie porównać można do stacji radiowej tworzonych według różnych kryteriów – gatunek, styl, nastrój, lub konkretna dekada.

Zatem jak wygląda obsługa? Nie należy to do trudnych rzeczy, bo wystarczy po prostu włączyć Stations i muzyka zaczyna grać. Zmiana stacji działa na zasadzie niewidocznego suwaka. Stację zmieniamy przewijając listę w górę lub w dół. Jeśli tylko przestaniemy przewijać, to z naszego urządzenia dobiegną dźwięki muzyki. I tu dochodzi do największej zmiany, nie możemy przewijać lub przeskakiwać utworów, które nam się nie spodobają. Jedynym wyjściem jest zmiana stacji jednym ruchem palca. Zrozumiałe jak na stacje radiowe.

Stations by Spotify

W aplikacji także nie znajdziecie oceniania utworów, tekstów piosenek, tworzenia playlist z wybranych utworów i opłat. Aplikacja w teorii może serwować reklamy, ale podczas testów przez użytkowników na razie tego nie doświadczono.

Według wielu fascynatów radia aplikacja została nowym Spotify. Pomysł Stations nie pochodzi jednak prosto z głowy twórców Spotify. Pierwowzorem Stations, jest powszechnie używana w stanach Pandora.

Aplikacja swoją premierę oficjalną miała w Australii. Niestety aplikacja nie jest jeszcze dostępna oficjalnie w Polsce, jak i w wielu innych krajach ze względu na obecne zabezpieczenie. Sądzę że jest to tylko kwestią czasu, jak aplikacja pojawi się na polskim Play Store.


Jeśli ci się podobało lub nie – komentuj, udostępniaj dla zasięgów.
Polub nas na facebook’u, by być na bieżąco.

Jeśli interesuje cię, jak google zamierza wejść w świat
lokalnych newsów, polecam przeczytać artykuł o Bulletin.

Bulletin, od Google – wiadomości bliżej ciebie!