Visa Pay and play

Visa Pay and play – smart płatności z tegorocznej Olimpiady

Podczas niedawno zakończonej olimpiady w Pjongczang’u przedstawiono bardzo ciekawe technologie smart płatności – Visa Pay and play. Przedstawiła je marka Visa, która była jednym ze sponsorów tego przedsięwzięcia. 

Co zrobić by płacić szybko i przyjemnie? Właśnie o tym myślała Visa podczas tworzenia swoich nowych technologi smart płatności. Visa Pay and play to kwintesencja smart płatności, technologia, która pozwala płacić za pomocą niewielkiego taga.

Ta technologia pozwala na płacenie niewielkimi tagami płatniczymi. Jest to idealne dla ludzi, którzy uwielbiają łączyć funkcjonalność z wygodą. Takie zabiegi jak miniaturyzacja i integracja płatności z odzieżą pozwolą na przyśpieszenie płatności i zapobieganie problemów z szukaniem swojej  karty i jej pinu.

Visa Pay and play

Jak to działa?

Działanie jest dosyć proste. Wszystko oparto na technologiach płatności zbliżeniowych, które dawno zdążyliśmy poznać. Tą technologię znamy ze zbliżeniowych kart płatniczych i płatności telefonem. Tagi, które wykorzystujemy tu do płatności można nosić w postaci przypinki, naklejki, lub wkładki odzieżowej no np. rękawiczek. 🙂


Tę technologię znaleźć możecie w filmie Krzysztofa Gonciarza.


Po więcej informacji zajrzeć polecam także do oficjalnego stanowiska firmy Visa.

Jeśli ci się podobało lub nie – komentuj, udostępniaj dla zasięgów.
Polub nas na facebook’u, by być na bieżąco.

Polecamy także zobaczyć nasz poprzedni post o Polskiej wersji Google Assitant’a.