Windows Server 2019 w wersji Preview

Serwerowy system operacyjny od firmy Microsoft wkrótce doczeka się nowej wersji. Już teraz dostępne jest testowe wydanie Windows Server 2019 – „Insiderzy” mogą pobierać obrazy i sprawdzić jak wygląda dziś to, co w pełnej wersji ma się pojawić w drugiej połowie tego roku.

Windows Server 2019 Preview

Server 2019 to nowa wersja serwerowego systemu, która powstała na bazie edycji 2016 (i dzieli z nią także model licencjonowania), ale została wzbogacona o wiele nowych rozwiązań. Najważniejsze nowości dotyczą scenariuszy chmury hybrydowej, bezpieczeństwa, platformy dla aplikacji i infrastruktury hiperkonwergentnej.

 

Nowy system pozwoli na przykład docenić korzyści płynące z zastosowania Honolulu, czyli przeglądarkowej platformy zarządzania integrującej usługi Azure (np. Azure Backup i Azure File Sync). Między innymi dzięki narzędziu Windows Defender Advanced Threat Protection i możliwości odizolowania linuksowych maszyn wirtualnych zwiększyć ma się natomiast poziom bezpieczeństwa

Kolejnymi nowościami są: WSL (czyli subsystem dla Linuksa), poprawiona obsługa infrastruktury hiperkonwergentnej i Kubernetes oraz obsługa OpenSSH, Curl i Tar („aby pomóc użytkownikom Linuksa przenieść swoje skrypty do systemu Windows”). Więcej informacji na temat tego, co zaoferuje system znajdziecie we wpisie na oficjalnym blogu.

Obrazy można pobrać z tego miejsca. Należy jednak pamiętać, że wersja testowa może być bardzo niestabilna.


Jeśli ci się podobało lub nie – komentuj, udostępniaj dla zasięgów.
Polub nas na facebook’u, by być na bieżąco.

Polecamy także zobaczyć nasz poprzedni post – Nowy Xiaomi Mi Mix 2s. Aparat lepszy niż w Iphone X?