Mi Gaming Laptop

Dlatego Xiaomi jest lepsze – Mi Gaming Laptop

Dlatego Xiaomi jest lepsze. Czy to zwykły clickbait, czy prawdziwe stwierdzenie? Nie, zdecydowanie nie jest to clickbaitem. Spojrzenie na współczynnik ceny do jakości i wydajności nowego produktu Xiaomi pokazuje, że za mniej pieniędzy da się jednak uzyskać więcej za mniej. Tym razem chodzi o nowego konkurenta starającego się o tron Razer Blade. Na to miejsce stara się nowy Mi Gaming Laptop, czyli sposób Xiaomi na podbicie także rynku gamingowego.
Mi Gaming Laptop

Mi Gaming Laptop to połączenie głównej charakterystyki Razer Blade z laptopem Mi Notebook Pro. Stylizacja obudowy w Mi Notebook Pro pochodziła od Macbooka. Taką stylistykę znajdziemy i tutaj pod postacią przemalowanej na czarno obudowy znanej z Mi Notebooka Pro. Tam postanowiło umieścić mocniejsze podzespoły, lepsze chłodzenie i mieniącą się kolorami tęczy klawiaturę na wzór produktu marki Razer.

Urządzenie pojawi się w dwóch wersjach. Do wyboru mamy uboższą lub bardziej doposażoną wersję.

Mi Gaming Laptop to urządzenie, które poradzi sobie z każdą nowoczesną grą.

Sercem laptopa Xiaomi jest czterordzeniowy procesor Intel Core i7-7700HQ. Za wydajność graficzną droższego modelu odpowiada karta Nvidia GeForce GTX 1060, a całość wspiera 16 GB RAM-u. Dane zapiszemy na dwóch nośnikach: SSD NVMe o pojemności 256 GB i HDD o pojemności 1 TB.

Do sklepów trafi także bardziej budżetowy wariant laptopa, który różnić się będzie wyposażoną kartą graficzną, ilością ramu i dostępnym nośnikiem – w tym wypadku znajdziemy GTX 1050 Ti, 8 GB RAM-u i SSD o pojemności 128 GB.

O ile tańszy model może dostawać zadyszki w niektórych tytułach, o tyle wersja z GTX 1060 poradzi sobie bez trudu z każdą produkcją na wysokich lub średnich ustawieniach w natywnej rozdzielczości 15,6-calowego wyświetlacza, czyli 1920 x 1080p.

Mi Gaming Laptop

Gamingowy laptop Xiaomi to nowy model, a nie bardziej dopracowana wersja Mi Notebook Pro.

Tworząc Mi Gaming chińczycy zadbali także o inne usprawnienia, których nie znajdziemy w Mi Notebook Pro. Znajdziemy tutaj zdecydowanie lepsze chłodzenie. Mi Gaming Laptop chłodzony jest przez układ dwóch wentylatorów oraz rurek odprowadzających ciepło w konfiguracji 3+2. Obudowę doposażono też w otwory wyjściowe. Gorące powietrze wydostawać się będzie czterema otworami, co ma się przełożyć na niskie temperatury pracy urządzenia.

Lepsze audio to kolejna domena tego modelu. Notebook wyposażono w dobre głośniki strojone przez Dolby i dostosowane do technologii Dolby Atmos oraz gniazdo słuchawkowe ze zintegrowanym, mocnym wzmacniaczem.

Mi Gaming Laptop

Gamingowa estetyka w minimalistycznym wydaniu – klawiatura z pełnym podświetleniem RGB.

Model Mi Gaming Laptop to sensowny kompromis między konwencjonalnym laptopem biznespwym a ciężką, grubą konstrukcją gamingową. Urządzenie wyglądem przypomina zwykły, biznesowy komputer przenośny. Co jeszcze bardziej wskaże na jego biznesową stylistykę to miarawynosząca w najgrubszym zaledwie 20,99 mm.

Mi Gaming Laptop

Uświadczymy tu też bogatą ilość i różnorodność złącz. Mamy tu aż cztery porty USB-A, dwa złącza USB-C i pełnowymiarowe złącze HDMI. Nie zabrakło tu też slotu na karty SD, choć to dodatek coraz częściej wykluczany w celu uzyskania mniejszej masy i  mniejszych gabarytów konstrukcji. Bez dwóch zdań za takie podejście do tworzenia notebooków należą się Xiaomi pochwały.

Jak wygląda cena produktu?

Droższy wariant (wyposażony w kartę GTX 1060) kosztować ma 1440 dolarów, co po doliczeniu podatku wyniesie polską cenę, którą wykalkulowano na około 6000 zł. Tańsza wersja to z kolei wydatek rzędu 960 dolarów, co – uwzględniając podatki – daje nam cenę wynoszącą ok. 4000 zł.

Mi Gaming Laptop będzie równie dobrą maszyną co Razer Blade czy Asusy z serii ROG. Wszystko to wynika z specyfikacji i niskich jak na ten rynek cen. Jeśli laptop ten trafi do sprzedaży w Polsce, będzie z pewnością ciekawą alternatywą dla klientów szukających gamingowego laptopa w miarę niskiej cenie.


Jeśli ci się podobało lub nie – komentuj, udostępniaj dla zasięgów.
Polub nas na facebook’u, by być na bieżąco.

Polecamy także zobaczyć nasz poprzedni post – iPad dla uczniów i studentów – Konferencja Apple.