Xiaomi Yeelight Speaker

Yeelight Voice Assistant – tani głośnik inteligentny od Xiaomi

Xiaomi Yeelight Speaker

Yeelight Voice Assistant – ultra tani głośnik z asystentem głosowym

Yeelight Voice Assistant to pierwszy inteligentny głośnik Xiaomi. Jego debiut odbędzie się za niecały miesiąc. Na temat samego urządzenia dostępnych jest wiele informacji. Ale co ciekawe głośnik nie należy do drogich, ponieważ w przeliczeniu na złote kosztować będzie koło 150 polskich złotych.

Dokładna data premiery tego smart głośniczka to 31 stycznia. Cena nie jest zbyt wygórowana jak już wcześniej wspomniałem, w dokładnym ustaleniu będzie wynosić 199 juanów.

Jego specyfikacja jest zbliżona do jego prekursora od firmy Amazon. Yeelight Voice Assistant jest głośnikiem o mocy 2 W. Będzie on zintegrowany z sztuczną inteligencją. Niestety na razie oficjalnie nie wiadomo jeszcze, jaka sztuczna inteligencja będzie tu zaimplementowana. Spekuluje się że w chińskiej wersji będzie to autorskie rozwiązanie Xiaomi, a w międzynarodowym wariancie mówi się o Amazon Alexa. Do nasłuchiwania komend wyposażono go w sześć mikrofonów.

Xiaomi Yeelight Speaker

Xiaomi Yeelight Voice Assistant napędzi czterordzeniowy procesor Cortex A53 z 256 MB pamięci RAM. Na dane przeznaczono 256 MB miejsca. Jeśli chodzi o łączność nie może zabraknąć też dwuzakresowego Wi-Fi i modułu Bluetooth Low Energy. Urządzenie dizajnem złudzająco przypomina głośnik inteligentny Amazon Echo Dot drugiej generacji.

Yeelight Voice Assistant niestety oficjalnie nie trafi do Polski. Jest to projekt realizowany w ramach crowdfundingowej kampanii firmy Xiaomi. Miejmy nadzieję że jednak mimo przeciwności losu urządzenie te trafi do nas albo z Amazona albo od osób sprowadzających niedostępną u nas partię sprzętu Xiaomi.

Jeśli ci się podobało lub nie – komentuj, udostępniaj dla zasięgów.
Polub nas na facebook’u by być na bieżąco.
Nasze rozważania o rozwoju technologii smart home w Polsce!!!

Wchodzące nowości i nowoczesne technologie, a ich występowanie w polskich domach